Dôležité informácie pre rodičov

Výročná správa predsedu Rady školy za školský rok 2022/2023

MATERSKÁ ŠKOLA, JAKUBSKÁ CESTA 77, 974 01 BANSKÁ BYSTRICA

Výročná správa predsedu Rady školy za školský rok 2022/2023

Jednou z povinností predsedu RŠ je povinný vypracovať výročnú správu podľa schváleného Štatútu RŠ. Výročná správa bola vypracovaná dňa  najneskôr do 31. marca.

Výročná správa bod a) podľa Štatútu RŠ: prehľad činností vykonávaných v kalendárnom roku s uvedením vzťahu k účelu založenia rady školy:

• Členka RŠ ako zástupca pedagogických zamestnancov Jana Raffay, spolu s riaditeľkou MŠ a boli zodpovedné za činnosť a spoluprácu v MŠ: tvorivé dielne, fotenie detí, spolupráca s OZ Jakubko, spolupráca s OZ Gazdáčik,, spolupráca s CVČ Havranské (anglický jazyk a projekt Zdravienka), divadelné predstavenia, besiedky, spolupráca s odborníkmi na školskú pripravenosť predškolákov, výlety a exkurzie pre deti vo veku od 5-6 rokov, MDD, rozlúčka s predškolákmi, olympijský deň, turistická vychádzka na NCH Jakub, plavecký kurz, lyžiarsky kurz, zber papiera a gaštanov, dopravné ihrisko.
  • Člen RŠ p. Zingor zabezpečil bezpečnosť na pocitovom chodníku , ktorý MŠ získala ako doplnok na školskom dvore.

Výročná správa bod b) podľa Štatútu RŠ: ročná účtovná uzávierka a zhodnotenie základných údajov v nej obsiahnutých:

•

Výročná správa bod c) podľa Štatútu RŠ: prehľad o peňažných príjmoch a výdavkoch:

• Podielové dane:               460€/za rok 2022
  • Štátna dotácia:                 7318€/za rok 2022
  • Podielové dane:               460€/na rok 2023
  • Štátna dotácia:                 4495€/ na rok 2023

Výdavky spojené s podielovými daňami boli k 31.12.2022 minuté. Zo štátnej dotácie boli

Výročná správa bod d) podľa Štatútu RŠ: zmeny a nové zloženie rady školy, ku ktorým došlo v priebehu roka:

• Členovia RŠ v školskom roku 2022/2023:
    • dvaja zvolení zástupcovia rodičov, ktorí nie sú zamestnancami školy – Vladimír Budáč, Lukáš Valášek
    • jeden zvolený zástupca z pedagogických zamestnancov – Jana Raffay
    • jeden zvolený zástupca nepedagogických zamestnancov – Miriam Papcúnová
    • jeden delegovaný zástupca zriaďovateľa – Katarína Čižmárová
  •  Od 1.3.2023 zanikla funkcia člena RŠ zo strany rodičov p. Valášekovi z dôvodu Čl. 5, č. 6e. Predseda RŠ p. Budáč stanovil termín voľby nového člena dňa 5.4.2023. Hlasovanie prebehlo v súlade so štatútom RŠ prostredníctvom hlasovacích lístkov, tajnou voľbou. Novým členom sa stal p. Zingor. Členovia RŠ sú volení na 4 roky.

Výročný správa bod e) podľa Štatútu RŠ: ďalšie údaje určené radou školy:

• zabezpečenie hracích prvkov na školskom dvore podľa noriem firmou ZAaRES (dopadové plochy a nové pieskoviská)
  • snaha o získanie grantov a finančných prostriedkov na úpravu areálu MŠ (SPP a Zelená energia)

Správa bola predložená a prerokovaná na ustanovujúcom zasadnutí RŠ, s účasťou riaditeľky MŠ Miroslavou Šnírerovou  dňa  30.5.2023.Zverejnená je pre verejnosť na webovej stránke a vo vestibule MŠ.

VOLAŤ, POKIAĽ SA NEZAPNE ZÁZNAMNÍK!