Pokyny pre rodičov - Dôležité!

Dieťa nemôže prichádzať do triedy samotné, učiteľka ho preberá priamo od rodiča, ktorý v prípade potreby odovzdáva učiteľke potrebné informácie o dieťati. Ak je učiteľke dieťa podozrivé z ochorenia, môže ho prijať iba na základe lekárskeho potvrdenia od ošetrujúceho lekára, že je dieťa zdravé. V opačnom prípade môže prevzatie dieťaťa pedagogický zamestnanec odmietnuť.

V rámci platných zákonov Ministerstva zdravotníctva SR a Ministerstva školstva SR sú stanovené podmienky, podľa ktorých nie je možné priviesť dieťa do MŠ:

Ak je dieťa bledé, malátne, bolí ho bruško, má hnačku a zvracia.
Ak má dieťa veľmi dusivý kašeľ.
Ak malo deň predtým, keď bolo v MŠ teplotu 38º C a viac (iba s lekárskym potvrdením že je zdravé).
Keď má dieťa vyrážky spôsobené vírusom (ovčie kiahne, rubeola, osýpky).
Keď je napadnuté parazitmi (vši, mrle, hlísty). Príznaky: vŕtanie v nose, svrbenie pokožky, svrbenie v konečníku a pod.
Keď má dieťa hnisavý výtok z očí, jačmeň na oku, nápadne zelený výtok z nosa.
Ak sa denne pomočuje.
Ak je dieťa bacilonosičom až do vyliečenia.

Je nevyhnutné dodržiavať tieto pokyny:

V MŠ sa nesmú podávať antibiotiká, ani sirup proti kašľu, žiadne lieky. Výnimku tvoria antialergiká a antiastmatiká.
Ak má dieťa epilepsiu, alebo iné záchvatové ochorenie, musí rodič upozorniť pedagogického zamestnanca o tejto skutočnosti.
Ak sa dieťa pomočí raz za týždeň - je to príznačné pre predškolský vek. Ak sa pomočuje denne - je nutné dieťa hľadať príčinu.
Dieťa musí mať v MŠ kópiu zdravotného preukazu poistenca s menom ošetrujúceho lekára.

Po prevzatí dieťaťa z MŠ zodpovedá za dieťa rodič. Dieťa sa po prevzatí rodičom nesmie pohybovať v priestoroch MŠ (trieda, chodba, schodište a pod.) bez sprievodu rodiča, pretože sa vystavuje nebezpečenstvu úrazu. Pri neprítomnosti dieťaťa v MŠ rodič oznámi predpokladaný čas neprítomnosti dieťaťa a jeho dôvod - zdravotný, rodinný. Pri neprítomnosti dlhšej ako 5 dní sa dieťa do kolektívu môže prijať len po predložení písomného potvrdenia rodiča o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a tiež, že mu nebolo nariadené karanténne opatrenie (potvrdenie o bezinfekčnosti - nesmie byť staršie ako 1 deň). Tlačivo je k dispozícii na hlavnej nástenke školy. Neprítomnosť dieťaťa najviac 3 po sebe nasledujúce pracovné dni oznámi a ospravedlní rodič telefonicky.