Spoznaj našu škôlku

Materská  škola je postavená na periférii neďaleko mesta, s dobrou prístupnosťou, pod listnatými a ihličnatými stromami, na zatrávnenom pozemku, kde majú deti ihrisko s preliezačkami, hojdačkami a pieskoviskom. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza Náučný chodník Jakub, miešané lesy s horským potôčikom a lúky s bohatou flórou, ktorá umožňuje množstvo každodenných aktivít zameraných na prírodovedné (environmentálne) poznávanie formou zážitku, vytváranie pozitívnych postojov k prírode, rozvíjanie estetického vnímania a prežívania prírody.

V materskej škole sa realizuje plavecký, korčuliarsky a lyžiarsky kurz (podľa podmienok), jazdenie na koňoch a rôzne iné možnosti aktívneho využitia času v prírode, ktoré utvárajú vzťah a pozitívne postoje detí k zdravému životnému štýlu. Hoci sa materská škola nachádza mimo centra mesta, začleňujeme do výchovno – vzdelávacej činnosti aj exkurzie a návštevy kultúrnych inštitúcií, ako sú diadlá, Štátna opera, Verejná knižnica Mikuláša Kováča, múzeá a výstavy, čím sa obohacuje výchova a vzdelávanie o rozmer umeleckej kultúry a estetiky, poznávanie a prežívanie kultúrneho života.

V budove sa nachádzajú dve priestranné herne primerane vybavené hračkami, učebnými pomôckami a audiovizuálnou technikou. Každá herňa má vlastné toalety a umyváreň. Nábytok a ostatné zariadenia určené deťom spĺňajú požiadavky platných legislatívnych noriem a hygienických kritérií.

Zloženie dvoch tried je heterogénn (vekovo zmiešané). Deti nadväzujú  kamarátske vzťahy s rovesníkmi, učia sa riešiť rôzne sociálne situácie. Preferované sú skupinové formy učenia sa detí, kde výsledok závisí od spoločného úsilia, a tiež individuálne formy vzdelávania, pri ktorých dieťa prežije každú skúsenosť ako osobnú a jedinečnú. Chceme poskytnúť deťom čo najviac príležitostí na zmysluplné učenie sa hrou a zážitkom.Dieťa po absolvovaní materskej školy disponuje štandardnými charakteristikami školskej spôsobilosti.

K dispozícii je v budove tiež samostatná telocvičňa vybavená náčiním a náradím pre deti.

Vlastná fínska sauna sa nachádza na prízemí. Vybavená je potiarňou z dreva, bazénikom, sprchou a odpočivárňou. Saunovanie má okrem iného mimoriadne priaznivý vplyv na zdravie detí.